Reżyseria: Arkadiusz Buszko
Premiera: 2019-09-14
Autor: Tomasz Ogonowski
Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski
Obsada: Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska-Grobelna, Beata Niedziela, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Magdalena Zabel, Marcin Borchardt, Karol Donda, Wojciech Kowalski, Wojciech Rogowski
Inspicjent: Izabela Rogowska
Scenografia: Grupa Mixer
Muzyka: Maciej Osada-Sobczyński
Kostiumy: Grupa Mixer
Multimedia i wizualizacje: Mikołaj Ludwik Szymkowiak, kolektyw .wju Grzegorz Leszczyński z wykorzystaniem animacji Arkadiusza Zuba i Macieja Rudzina
Plastyka ruchu: Arkadiusz Buszko
Czas trwania spektaklu: 1h 20min (bez przerwy)
Like Fake. Historia, której nie było
Kluczem do zrozumienia sztuki Tomasza Ogonowskiego „Like Fake. Historia, której nie było” w reżyserii Arkadiusza Buszko jest zdanie wypowiadane przez jednego z bohaterów: „Nic nie jest takie, jakim się wydaje”. Przewrotna i osadzona w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywa się w świecie dzisiejszych nastolatków. W świecie, w którym królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Autorzy stawiają podstawowe pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość? Niejednoznaczne odpowiedzi mogą być zaskakujące, zarówno dla bohaterów sztuki, jak i dla widzów.
Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Za wizualizacje odpowiada Mikołaj Ludwik Szymkowiak, artysta rozpoznawalny i doceniany w całej Polsce, a wyjątkowe i niecodzienne: scenografię i kostiumy przygotowała poznańska Grupa Mixer. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.
Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 12.
Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie:Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Sabina Zygmanowska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący).