Rezerwacja i sprzedaż biletów:
94 342 22 67 / 502 341 700 / 515 530 253
bilety@btd.koszalin.pl

BAJKA

spektakl dla Widzów 13+

Stajemy się świadkami bardzo intymnej i głębokiej rozmowy, w której wizytujący celę Ksiądz stara się dotrzeć do zakamarków duszy Skazańca. Rozpoczyna się między nimi gra, czasem pełna ironii i sarkazmu czasem niezręczna i sztywniejąca w gestach dziecięcej naiwności, okrutna i poruszająca zarazem. Banalny i mierny scenariusz ludzkiego życia napisany przez gmatwające się koleje losu, dopełniające się lub bezsilnie dążące do spełnienia. Zapomniana dziś, choć niegdyś bardzo popularna, twórczość Ireneusza Iredyńskiego łączy przeciwieństwa i paradoksy ludzkiego żywota w znakomitą dramaturgię . Bo przecież w bajce wszystko jest możliwe.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 20 min (bez przerwy)

CALINECZKA

spektakl dla Widzów 4+

Maleńka bohaterka wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Wędrując przez rozmaite krainy napotyka na miejsca przytulne i słoneczne, jak i te mroczne i niesympatyczne. Spotyka istoty przyjazne jak i te jej nieprzychylne. Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości. O potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wrażliwości na cierpienie innych, dobroci- o tym wszystkim jest ten ciekawy spektakl.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 10 min (bez przerwy)

DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA… W NIECO SKRÓCONEJ WERSJI

spektakl dla Widzów 12+

Przyrządzona na bazie twórczości geniusza ze Stratfordu, podana w lekkiej, żartobliwej formie potrawa, doprawiona mieszanką wielorakich teatralnych konwencji, ze szczyptą czarnego humoru. Jednym słowem wiele hałasu o poskromie-nie dwóch panów z Werony przez Wesołe kumoszki z Windsoru z pomocą miarki za miarkę, co prowadzi do komedii omyłek i straconych zachodów miłości. Każdy Widz, bez wątpienia, znajdzie tu coś dla siebie.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 20 min (bez przerwy)

KARTOTEKA

spektakl dla Widzów 15+

Kartoteka to kanon polskiej literatury, polskiego dramatu drugiej połowy XX wieku. W momencie premiery tekst Tadeusza Różewicza ukazywał kryzys społeczeństwa i jednostki zmagającej się z demonami wojny, komunizmu w świecie zdegradowanym, gdzie wszelkie umowy dotyczące sensu życia przestają mieć jakiekolwiek uzasadnienie.
Bohaterem jest każdy z nas. A może nie ma go wcale? Jesteśmy chodzącą pustką-sygnalizował Różewicz. Czytana dzisiaj „Kartoteka” uzupełniana lekturą „Kartoteki Rozrzuconej” czy też ostatnimi poematami Różewicza pokazuje nam współczesny świat w nieustannym medialnym hałasie, chaosie i człowieka bez tożsamości zagadującego rzeczywistość, recytującego siebie, przeraźliwie samotnego w świecie newsu i reklamy. To niezwykłe, jak celnie, głęboko i ironicznie Różewicz potrafi dziś opowiadać o nas samych …

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 10 min (bez przerwy)

KAZUKO

spektakl dla Widzów 4+

Bycie człowiekiem, to piękna rzecz. Piękna. Ale trudna. „Kazuko” to opowieść o małej rybce, która bardzo chciała być człowiekiem. To historia przyjaźni ponad podziałami. I o tym, że spełnianie marzeń, to też podejmowanie decyzji. I ponoszenie konsekwencji z tym związanych. Przede wszystkim jednak, to opowieść o dorastaniu. Prosty, dziecięcy, ale nie dziecinny język pozwala na zrozumienie i utożsamienie się z bohaterami opowieści. Kultura Dalekiego Wschodu i związane z nią następstwa dzięki ingerencji wszędobylskiego Narratora są dla dziecka zrozumiałe. Całość okraszona jest humorem. Są też chwile smutne, i straszne – jak w każdej bajce. Każda decyzja jest trudna. Jednak czy nie warto walczyć o marzenia?

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 15 min (z przerwą)

KRAINA ŚPIOCHÓW

spektakl dla Widzów 3+

Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani sypiają długo i smacznie. Wiadomo bowiem, że sen to zdrowie i uroda. Kiedy okazuje się, że nie wszyscy mogą bez obaw wypoczywać, władca wyrusza na ekspedycję, której celem jest ratowanie spokojnego snu. Jego przygody i spotkania podczas wyprawy są zabawne i pouczające, ale przede wszystkim niezwykłe. „Kraina” śpiochów to bajka dla wszystkich. Wzbudza emocje, elektryzuje wpadającymi w ucho piosenkami, zaskakuje galerią oryginalnych postaci i kostiumów oraz przebogatą scenografią.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 15 min (z przerwą)

KRÓLOWA ŚNIEGU

spektakl dla Widzów 5+

Zapraszamy na jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych baśni znajdującego się w kanonie lektur szkolnych Hansa Christiana Andersena. „Królowa Śniegu” jest opowieścią o miłości, przyjaźni, oddaniu i lojalności, z morałem aktualnym w każdych czasach i przeznaczonym dla widza od lat pięciu do stu pięciu. W spektaklu w reżyserii Zdzisława Derebeckiego rozliczne przygody małej Gerdy, która wyrusza na poszukiwanie przyjaciela Kaja, zaczarowanego i porwanego przez złą Królową Śniegu zostały wzbogacone o piękne piosenki z mądrymi tekstami i niezwykłe multimedialne wizualizacje, które przeniosą widza w każdym wieku w baśniowy świat H. Ch. Andersena…

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 40 min (z przerwą)

MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ

spektakl dla Widzów 13+

Moralność pani Dulskiej” to opowieść o rodzinie jakich wiele. Każdy, kto do niej należy jest złakniony miłości, ale nie potrafi jej dawać. W zimnym domu, w którym jedyne ciepło bije z kaflowego pieca często mówi się o Bogu i moralności, ale są to jedynie frazesy.
Dulscy zamiast kochać, uczą oceniać ludzi. Szczere rozmowy należą tu do rzadkości, a jedynym bogiem, którego czci się naprawdę jest pieniądz. Czy w takim świecie uczucie może przetrwać? Jak w tym chocholim tańcu chciwości odnajdują się kolejne pokolenia?

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 2h (bez przerwy)

PINOKIO

spektakl dla Widzów 6+

Ubogi, samotny stolarz zawsze pragnął mieć dziecko. Gepetto struga więc z drewna lalkę, która w magiczny sposób ożywa. Pinokio niby zachowuje się, jak zwykłe dziecko, ale wydaje się, że jego serce nie bije. Jest krnąbrny, chciwy i skupiony tylko na sobie. Odrzuca ojca i wyrusza w świat w poszukiwaniu bogactwa i wolności. Niby chciałby być prawdziwym chłopcem, ale nie bardzo wie, co to znaczy. Łamać zasady, mieć pieniądze, iść z prądem czy pod prąd? Pinokio czuje się coraz bardziej inny, coraz bardziej samotny. Czy uda mu się odnaleźć siebie? Jedna z najbardziej znanych historii na świecie, wpisana we współczesny kontekst, podejmuje temat buntu, inności, gonitwy za dobrami materialnymi, ale przede wszystkim – uzdrawiającej siły miłości.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h (bez przerwy)

PIPPI POŃCZOSZANKA

spektakl dla Widzów 4+

Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Ta zadziorna dziewuszka z torbą pełną złotych monet, kroczy przez życie sama, bez rodziców i pomocy innych. Jej przyjaciółmi są małpka Nilsson, koń oraz rodzeństwo Annika i Tommy, z którymi przeżywa niesamowite przygody. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie to były przygody, odwiedźcie Pippi w naszym Teatrze.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 40 min (z przerwą)

STRAŻNICZKA MAGICZNEGO LASU

spektakl dla Widzów 5+

W Wielkim Magicznym Lesie Północnym dochodzi do zdarzeń dziwnych: stary żubr odmówił robienia zdjęć, zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, podgrzybek zaczął mówić po łacinie, a strażniczka Magicznego Lasu Andrea zaczęła się zadawać z bardzo podejrzaną świnią, która podaje się za artystę oraz z owłosioną Amerykanką z wielkimi zębami i jeszcze większą walizką na kółkach. To pewne: mieszkańców Magicznego Lasu czeka mnóstwo strasznych i niebezpiecznych przygód.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 55 min (z przerwą)

TEATR MALUCHA. INTERAKTYWNE CZYTANKI

spektakl dla Widzów 2-5 lat

Kameralne, poduszkowe spotkania z maluszkami. Poduszko-we – bo widzowie siedzą niemal na samej scenie – na podłodze. Spektakle mają charakter interaktywny. A wszystko po to by zaciekawić i skupić uwagę młodego widza. Nie zabraknie więc wspólnych gier, zabaw i piosenek. Teatr malucha to wyjątkowa okazja, aby postawić swoje pierwsze kroki na zawodowej scenie teatralnej i wyruszyć w podróż w niezwykły, czasem magiczny, świat teatru.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 50 min (bez przerwy)

BAJKOWE PRZYGODY. ZAGRAJMY RAZEM SPEKTAKL

spektakl dla Widzów 6-10 lat

Nasi najmłodsi widzowie odwiedzają teatr po to, żeby obejrzeć bajkę. Za pomocą wyobraźni przenosimy się do ich magiczne-go świata. A co jeśli staniemy się jej częścią? Jeśli bajka nie będzie mogła się dokonać bez naszego udziału? Może właśnie udział maluchów jest niezbędny, by szczęśliwe zakończenie spotkało także i naszą bajkę? Bajkowe przygody są jednocześnie pożyteczną lekcją, ale i wspaniałą zabawą.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 50 min (bez przerwy)

WIGILIA PANI SKURCZ

spektakl dla Widzów 7+

„Wigilia Pani Skurcz” Tomasza Ogonowskiego, inspirowana jednym z najsłynniejszych dzieł Karola Dickensa to historia uniwersalna. Dlatego autor zdecydował się na umieszczenie jej we współczesnym Koszalinie. Z kolei Scrooge’m, czyli człowiekiem, który w pogoni za pieniądzem utracił niemal to co w życiu najważniejsze: rodzinę i przyjaciół uczynił kobietę – tytułową Panią Skurcz. To kobieta interesu, współczesna bizneswoman, która w trakcie spektaklu, na oczach młodego widza przejdzie wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze człowieka w osobę kochającą innych ludzi. Dydaktyczne przesłanie jest więc jasne dla najmłodszych. Ogromnym atutem spektaklu jest też jego strona wizualno – muzyczna.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 1h 30 min (z przerwą)

WIRUS ŚWIRUS… I CAŁA RESZTA

spektakl dla Widzów 5+

Oto do królestwa władcy telefonu Imperatora Sam-Dzunga przybywa zły bohater Wirus, któremu przy pomocy sprytu i kłamstw udaje się zdobyć władzę nad programami zainstalowanymi w telefonie. Od tej chwili wspomniane programy mają tylko jedno zadanie: zmuszać młodego właściciela do nieustannego używania telefonu. Dziecko przestaje jeść, spać, uczyć się i bawić, zaczyna okłamywać swoją mamę. Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna na ratunek wyruszają trzy niepozorne, nigdy nie używane programy. Wejdą one do świata rzeczywistości wirtualnej i po przeżyciu emocjonujących i groźnych przygód uratują zarówno telefon jak i samego Piotrusia od złego wpływu Wirusa Świrusa.

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 2h (z przerwą)