Like Fake. Historia, której nie było
reż. A. Buszko
22, 23,24.10., godz.10:00
05,06,21.11., godz. 9:30
17,18,19.12., godz.9:30
Kluczem do zrozumienia sztuki Tomasza Ogonowskiego „Like Fake. Historia, której nie było” w reżyserii Arkadiusza Buszko jest zdanie wypowiadane przez jednego z bohaterów: „Nic nie jest takie, jakim się wydaje”. Przewrotna i osadzona w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywa się w świecie dzisiejszych nastolatków. W świecie, w którym królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Autorzy stawiają podstawowe pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość? Niejednoznaczne odpowiedzi mogą być zaskakujące, zarówno dla bohaterów sztuki, jak i dla widzów.
Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Za wizualizacje odpowiada Mikołaj Ludwik Szymkowiak, artysta rozpoznawalny i doceniany w całej Polsce, a wyjątkowe i niecodzienne: scenografię i kostiumy przygotowała poznańska Grupa Mixer. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński. Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 12.

Calineczka
reż. Małgorzata Wiercioch, Zdzisław Derebecki
bilety 18zł
02.10 (środa) godz., 9:00
03.10 (czwartek) godz., 9:00
10.10 (czwartek) godz., 9:00, 11:00
Maleńka bohaterka wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia.
Wędrując przez rozmaite krainy napotyka na miejsca przytulne i słoneczne,
jak i te mroczne i niesympatyczne.
Spotyka istoty przyjazne jak i te jej nieprzychylne.
Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości.
O potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wrażliwości na cierpienie innych, dobroci- o tym wszystkim jest ten ciekawy spektakl.
Czas trwania 1h 10 min z przerwą

Internetowy Porywacz
CK Teatr w Grudziądzu

08.10 (wtorek) godz., 9:00, 11:00
09.10 (środa) godz., 9:00, 11:00
Pomimo zamkniętych na klucz drzwi ktoś bez problemu wchodzi do naszego domu. Nie słychać jego kroków, ani jego nerwowego oddechu. Nie widać jego spoconych dłoni. Prawdę powiedziawszy do pewnego momentu ów obcy bardziej przypomina ducha, w którego trudno dostrzec, bo jest tylko? transmisją danych. Sygnał z routera zmienia się w zdania wyświetlone na ekranie komputera, smatfona, tabletu. Odpowiedź na niebudzące żadnych podejrzeń Cześć wciąga niespodziewającą się niczego złego nastoletnią ofiarę w wir wydarzeń, których konsekwencje mogą być straszne. Rodzic otwiera drzwi pokoju swojego dziecka: ? Wszystko w porządku? Z uśmiechniętych ust małolata pada krótkie Tak. Tymczasem właśnie zaczyna się ostatni akt dramatu!

Jaś i Małgosia
CK Teatr w Grudziądzu   

28.10 (poniedziałek) godz., 9:00, 11:00
29.10 (wtorek) godz. 9:00, 11:00

Jaś i Małgosia w tajemnicy przed ojcem wybierają się do lasu po urodzinowy prezent dla niego. Zaskoczone przez burzę rodzeństwo gubi w lesie powrotną drogę do domu.Co było dalej? Wiadomo! Zła czarownica itd. A może było inaczej? Historia Jasia i Małgosi jest powszechnie znana, co nie oznacza, że grudziądzka adaptacja bajki nie będzie zaskakiwać.

„Wigilia Pani Skurcz”
z inspiracji „Opowieścią Wigilijną” Karola Dickensa
06.12 (pt.), godz. 11:00- spektakl przedpremierowy
10.12 (wt.), godz. 9:00, 11:30
11.12 ( śr.), godz. 9:00, 11:30
12.12 (czw.), godz. 9:00, 11:30

Tekst/ teksty piosenek: Tomasz Ogonowski
Reżyseria: Piotr Krótki
Muzyka: Maciej Osada – Sobczyński
Scenografia/kostiumy: Beata Jasionek
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Premiera: 07.12.2019

„Wigilia Pani Skurcz” Tomasza Ogonowskiego, inspirowana jednym z najsłynniejszych dzieł Karola Dickensa to historia uniwersalna. Dlatego autor zdecydował się na umieszczenie jej we współczesnym Koszalinie. Z kolei Scrooge’m, czyli człowiekiem, który w pogoni za pieniądzem utracił niemal to co w życiu najważniejsze: rodzinę i przyjaciół uczynił kobietę – tytułową Panią Skurcz. To kobieta interesu, współczesna bizneswoman, która w trakcie spektaklu, na oczach młodego widza przejdzie wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze człowieka stanie się w osobą kochającą innych ludzi. Dydaktyczne przesłanie jest więc jasne dla najmłodszych.
Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Wyjątkowe i niecodzienne scenografię i kostiumy przygotowała znana już najmłodszym widzom BTD Beata Jasionek. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast