Reżyseria: Marcin Borchardt

Premiera: 2016-11-19

Autor: Tomasz Ogonowski

Obsada: Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Wojciech Rogowski, Wojciech Kowalski

Scenografia: Beata Jasionek

Foto: Izabela Rogowska

Muzyka: Jarosław Barów

Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski

Kostiumy: Beata Jasionek

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Inspicjent: Izabela Rogowska

Czas trwania spektaklu: 1h 55min (z przerwą)

Sugerowany wiek odbiorcy: 5+

Strażniczka magicznego lasu

LIST DO WSZYSTKICH DZIECI (OD LAT PIĘCIU DO STU PIĘCIU)

Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty!

Sytuacja jest tragiczna. W Wielkim Magicznym Lesie Północnym dochodzi do zdarzeń dziwnych, a nawet przerażających. Oto przykłady: stary żubr odmówił robienia zdjęć , zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, a podgrzybek zaczął mówić po łacinie. Jakby tego było mało, strażniczka Magicznego Lasu, potężna czarodziejka Andrea zaczęła się zadawać z bardzo podejrzaną świnią, która podaje się za artystę oraz z owłosioną Amerykanką z wielkimi zębami i jeszcze większą walizką na kółkach.

To pewne: mieszkańców Magicznego Lasu czeka walka o życie. Przeżyją mnóstwo przygód, strasznych i niebezpiecznych. Ich przyjaźń zostanie wielokrotnie wystawiona na ciężką próbę. Na ich drodze staną zagadki do rozwiązania i przeróżne niespodzianki.

Ale największa niespodzianka czeka na Was Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty! Mogę powiedzieć tylko tyle:  kiedy spotkacie Duchy-Zuchy, tajemnicze plemię, które żyje pośród Wysokich Traw bardzo, ale to bardzo się zdziwicie i ucieszycie. Obiecuję! I nic więcej nie powiem. Sami się przekonajcie. Wystarczy przyjść do teatru i wejść  do Wielkiego Magicznego Lasu.  Zapraszam!

Wasz na zawsze (a nawet trochę dłużej):

Tommasso Ogonasso, kronikarz Wielkich Magicznych Lasów

BAJKA DLA DZIECI OD LAT PIĘCIU.

Spektakl wziął udział w 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.