Zróbmy prezent koszalińskim kociakom z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru!

BTD rusza z kolejną akcją pomocy koszalińskim zwierzakom!

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU, który świętujemy w marcu chcielibyśmy wspólnie z Wami – naszymi widzami – zrobić prezent koszalińskim zwierzakom.
Tym razem współpracujemy z Fundacją na rzecz zwierząt MIAU kocie wąsy i spółka pomagającą koszalińskim kociakom! 🙂

Kociakom możecie pomóc na trzy sposoby:
1. Przynosząc do BTD karmę suchą i mokrą dla kotów – w foyer na parterze znajduje się specjalne miejsce, w którym możecie wszystko zostawić. Zbiórka karmy trwa w BTD do 31.03.2020 r.

2. Wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji: BGŻ BNP Paribas 14 1600 1462 1824 6768 6000 0001 z dopiskiem darowizna na leczenie kotów.

3. Przekazując 1% podatku: KRS 0000 215 720 z celem szczegółowym KOCI AZYL.

Zostawcie karmę dla kotów i wypełnijcie kartę zgłoszeniową, a po zakończeniu akcji rozlosujemy nagrody niespodzianki.

Kilka słów o fundacji i jej działalności:

Fundację prowadzi jedna osoba Lidia Fałdyga.
Od zawsze kochałam zwierzęta, ale od 3 lat zajmuje się pomocą profesjonalnie. Aby pomagać nie potrzebowałam fundacji jednak jako osoba prywatna nie mogłam się podjąć opieki nad domkami dla kotów zakupionymi z budżetu miasta, którymi wcześniej opiekował się TOZ Koszalin (niestety TOZ zrezygnował z opieki). Nie mogłam stać z boku i biernie patrzyć jak koty i ich opiekunowie tracą pomoc. Wstępnie miała to być opieka tylko nad kocimi domkami. Musiałam założyć fundację. Jednak niebawem okazało się, że nie da się zajmować tylko tym bo tych potrzebujących pomocy kotów jest znacznie więcej. Trudno jest odmówić pomocy i niestety to sprawiło, że zasięg mojej działalności jest znacznie większy. Zbieram, ratuję, leczę i szukam im domów. Ciężko jest otrząsnąć się ze stresu i bólu duszy gdy się znajduje kota skrajnie udręczonego, który patrzy błagalnie w oczy. Wstyd mi za ludzi, za ich brutalność i znieczulicę. Świata nie zmienię, ale mogę zmienić życie i postrzeganie świata dla tego uratowanego zwierzaczka. W krótkim czasie moja działalność sprawiła, że tych podopiecznych jest coraz więcej, ale też więcej jest uratowanych kocich istnień. Część z nich znalazła domy jednak nie wszystkie mają na to szanse bo nikt nie chce starych, chorych czy „brzydkich”. Dlatego postanowiłam założyć Koci Azyl. Punkt, w którym takie koty będą miały swoje miejsce na ziemi z miłością i opieką dożywotnią. Na ten cel zbieram 1%. W miejscu tym będę też mogła realizować zadania statutowe, czyli:
– prowadzenie domu tymczasowego dla kotów
– szukanie domów stałych, adopcje
– opieka nad zwierzętami wolno żyjącymi w tym dokarmianie opieka medyczna, sterylizacje
– pomoc dla karmicieli i opiekunów społecznych
– edukacja w zakresie opieki, karmienia, chorób i potrzeb sterylizacji
– organizowanie spotkań i warsztatów edukacyjnych
– organizowanie warsztatów samodzielnego wykonywania budek styropianowych dla kotów bezdomnych
– pomoc dla właścicieli zwierząt domowych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej
– szerzenie wiedzy, edukacja w zakresie praw zwierząt i obowiązku opieki nad nimi
– współpraca z Urzędem Miejskim wydziałem Ochrony Środowiska w celu poprawy jakości bytowania zwierząt wolno żyjących inaczej bezdomnych.

Nasza ostatnia akcja cieszyła się wśród Was bardzo dużą popularnością. Udało się nam zebrać mnóstwo rzeczy dla koszalińskiego schroniska. Mamy nadzieję, że tym razem zbierzemy jeszcze więcej!

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast