Reżyseria: Piotr Krótki

Premiera: 2019-12-07

Tekst: Tomasz Ogonowski

Obsada: Adrianna Jendroszek, Żanetta Gruszczyńska – Ogonowska, Beata Niedziela, Dominika Mrozowska – Grobelna, Katarzyna Ulicka – Pyda, Małgorzata Wiercioch, Artur Czerwiński, Piotr Krótki, Adam Lisewski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Beata Jasionek

Foto: Izabela Rogowska

Muzyka: Maciej Osada – Sobczyński

Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Kostiumy: Beata Jasionek

Sekwencje wideo: Paweł Spisak

Czas trwania spektaklu: 1h 30min (z przerwą)

Sugerowany wiek odbiorcy: 7+

Wigilia Pani Skurcz

„Wigilia Pani Skurcz” Tomasza Ogonowskiego, inspirowana jednym z najsłynniejszych dzieł Karola Dickensa to historia uniwersalna. Dlatego autor zdecydował się na umieszczenie jej we współczesnym Koszalinie. Z kolei Scrooge’m, czyli człowiekiem, który w pogoni za pieniądzem utracił niemal to co w życiu najważniejsze: rodzinę i przyjaciół uczynił kobietę – tytułową Panią Skurcz. To kobieta interesu, współczesna bizneswoman, która w trakcie spektaklu, na oczach młodego widza przejdzie wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze człowieka w osobę kochającą innych ludzi. Dydaktyczne przesłanie jest więc jasne dla najmłodszych.
Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Wyjątkowe i niecodzienne scenografię i kostiumy przygotowała znana już najmłodszym widzom BTD Beata Jasionek. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.