Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Spektakl
Reżyseria:Marcin Borchardt Premiera:2016-11-19
Autor:Tomasz Ogonowski
Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski
Obsada:Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Wojciech Rogowski, Artur PaczesnyScenografia:Beata Jasionek
Foto: Izabela Rogowska

Muzyka:Jarosław Barów
Kostiumy:Beata JasionekChoreografia:Arkadiusz Buszko
Przekład:
zobacz zapowiedź na:

Strażniczka magicznego lasu

LIST DO WSZYSTKICH DZIECI (OD LAT PIĘCIU DO STU PIĘCIU)

Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty!

Sytuacja jest tragiczna. W Wielkim Magicznym Lesie Północnym dochodzi do zdarzeń dziwnych, a nawet przerażających. Oto przykłady:  stary żubr odmówił robienia zdjęć , zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, a podgrzybek zaczął mówi ć po łacinie. Jakby tego było mało, strażniczka Magicznego Lasu, potężna czarodziejka Andrea zaczęła się zadawać z bardzo podejrzaną świnią, która podaje się za artystę oraz z owłosioną Amerykanką z wielkimi zębami i jeszcze większą walizką na kółkach.

To pewne: mieszkańców Magicznego Lasu czeka walka o życie. Przeżyją mnóstwo przygód, strasznych i niebezpiecznych. Ich przyjaźń zostanie wielokrotnie wystawiona na ciężką próbę. Na ich drodze staną zagadki do rozwiązania i przeróżne niespodzianki.

Ale największa niespodzianka czeka na Was Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty! Mogę powiedzieć tylko tyle:  kiedy spotkacie Duchy-Zuchy, tajemnicze plemię, które żyje pośród Wysokich Traw bardzo, ale to bardzo się zdziwicie i ucieszycie. Obiecuję! I nic więcej nie powiem. Sami się przekonajcie. Wystarczy przyjść do teatru i wejść  do Wielkiego Magicznego Lasu.  Zapraszam!

Wasz na zawsze ( a nawet trochę dłużej):

Tommasso Ogonasso, kronikarz Wielkich Magicznych Lasów

BAJKA DLA DZIECI OD LAT PIĘCIU.

 

Spektakl został nominowany do 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Organiowanego przez Intytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedziectwa Narodoweg