Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Spektakl
Reżyseria:Roman Kołakowski Premiera:2016-09-24
Autor:Roman Kołakowski
Obsada:Małgorzata Wiercioch, Żaneta Kurcewiczówna, Anna Podgórzak, Artur Czerwiński, Leszek Andrzej Czerwiński, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Jacek Zdrojewski, Paweł WolsztyńskiScenografia:Beata Jasionek
Foto: Izabela Rogowska

Muzyka:Roman Kołakowski
Kierownik muzyczny, aranżacja
: Grzegorz Bukowski
Wizualizacje: Piotr Marcin Stapiński
Kostiumy:Agata KlimczakChoreografia:
Przekład:
zobacz zapowiedź na:

Dom wschodzącego słońca

Spektakl muzyczny z przebojami lat 70 i 80 Miłość, wiara, przyjaźń i przebaczenie.
Prawdziwe zdarzenia, konkretne miejsca.
Współczesność przeplata się z histotią....

Grupa muzyków rockowych – Greg, Lalek, Aga, Maryjanka – poszukuje stałego miejsca na próby ambitnego zespołu. Ukończyli szkołę i co dalej? Są pełni zapału i wiary w sens oryginalnej, własnej twórczości, ale wejście w dorosłość zmusza ich do licznych kompromisów artystycznych i trudnych wyborów życiowych.
Założeniem sztuki jest pokazanie kontrastu pomiędzy fasadowością i komercjalizacją współczesnej Polski, a zapominanymi korzeniami, wymazywaną tradycją. Jak zmienić rozgoryczenie ludzi kształtem kraju, jaki został zbudowany po roku 1989, jak poprawić sytuację „ludzi odsuniętych na margines życia społecznego”? Czy istnieje możliwość porozumienia w oparciu o wspólne doświadczenie przeszłości i akceptację najważniejszych wartości – kulturowych, religijnych, artystycznych?Muzyka rockowa przeplatać się będzie z innymi gatunkami i stylami.Pytanie zadane niegdyś przez Juliusza Słowackiego „Polska, ale jaka?” wciąż wymaga od każdego z nas własnej odpowiedzi.

„Dom Wschodzącego Słońca” to prapremierowa sztuka muzyczna Romana Kołakowskiego, napisana i skomponowana specjalnie dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie.

Akcja rozgrywa się w koszalińskim środowisku młodzieży artystycznej – autor przywołuje nazwiska rzeczywistych osób, konkretne miejsca i prawdziwe zdarzenia. Współczesność przeplata się z historią

Spektakl został nominowany do 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Organiowanego przez Intytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedziectwa Narodowego.