Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Spektakl
Reżyseria:Katarzyna Kawalec,
Adaptacja: Jan Wilkowski
Premiera:2014-12-06
Autor:
Obsada:Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Wojciech Rogowski, Marcin Borchardt, Jacek Zdrojewski, Tomasz Radawiec(gościnnie)
Inspicjent: Hanna Student
Scenografia:Joanna Iwanicka, Areta Puchalska,
Lalki:Areta Puchalska
,
Animacje: Katarzyna Kawalec i Jerzy Dowgiałło

Muzyka:Tomasz Krzyżanowski
Kostiumy:Joanna Iwanicka, Areta PuchalskaChoreografia:Iga Załęczna
Przekład:
zobacz zapowiedź na:

Cudowna lampa Aladyna

 W pewnym perskim miasteczku w ubogim domu mieszka chłopak Aladyn, który kocha życie i stara się czerpać z niego pełnymi garściami. Jest -co prawda- łobuzem i wolnym duchem, ale przy tym ma odważne serce i nie poddaje się troskom dnia codziennego, chce żyć pełnią życia. Nie spodziewa się nawet, jakie niespodzianki szykuje dla niego los. W innej części świata bowiem podstępny czarnoksiężnik Roeoender układa już plan, jak przy jego pomocy zdobyć magiczną lampę, przeznaczoną wyłącznie chłopcu. Zamieszkuje ją najpotężniejszy z Dżinów- Dżin Błękitny.
Szereg zdarzeń doprowadza chłopca do poznania mocy lampy a nieposłuszeństwo wszelkim nakazom i rozkazom pozwala mu na ujrzenie Księżniczki, w której zakochuje się bez pamięci. Dzięki tej miłości i... pomocy Dżina staje się bogaty i szanowany, ale to nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla niego przeznaczenie...
Spektakl z użyciem bajecznego teatru cieni i wizualizacji piaskowej wraz ze wschodnią muzyką przeniesie widza w świat magicznego orientu, pełnego niespodziewanych cudów, spotkań z potężnymi Dżinami, intryg, zabawnych zwrotów akcji i wielkich emocji bohaterów.

Zapraszamy na baśń magiczną, jedną z najpiękniejszych baśni z Księgi tysiąca i jednej nocy.


czas trwania 1h 20min z przerwą