Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Spektakl
Reżyseria:Tomasz Grochoczyński Premiera:2014-03-29
Autor:Aleksander hr.Fredro
Obsada:Katarzyna Ulicka -Pyda, Marta Chyczewska (gościnnie), Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Artur Paczesny, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski, Leszek Żentara,
Inspicjent: Dorota Czerkawska
Scenografia:Małgorzata Walusiak
Foto: Izabela Rogowska

Muzyka:Mirosław Jastrzębski
Kostiumy:Małgorzata Walusiak Choreografia:
Przekład:
zobacz zapowiedź na:

Zemsta

16 stycznia 1954r premierą Ślubów panieńskich Aleksandra hr. Fredry
w reżyserii Ireny Górskiej-Damięckiej rozpoczął swoja działalność teatr w Koszalinie. 
W 60-lecie swojego istnienia BTD pragnie uczcić premierą autora sztuki od którego wszystko się zaczęło.
Najsłynniejsza klasyczna komedia Aleksandra hr. Fredry o sąsiedzkiej  wojnie dla zasady-nieważne po czyjej stronie jest słuszność, ważne czyje będzie na wierzchu. Waśnie o sprawy ważne i błahe kłótnia o mur, walka o zamek, spór o miedzę.. Niekończące się swary o to, kto ma rację. Wszyscy to znamy a teraz będziemy mogli wspólnie przeżyć na scenie koszalińskiego teatru.
Hrabia Aleksander Fredro o Polaków życiu sąsiedzkim. Ile to już razy śmieliśmy się ze sporu o mur graniczny i z Papkina? Ile wspaniałych i legendarnych kreacji aktorskich zyskaliśmy dzięki Zemście? To arcydzieło polskiej literatury to jednak nie tylko klasyka komedii – elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci czy humoru słownego - ale również jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i o dziwno wciąż aktualny sposób wyszydzający nasze narodowe przywary i słabostki.

czas trwania 1h 40 min z przerwą