Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Spektakl
Reżyseria:Artur Barciś Premiera:2012-09-16
Autor:Ilja Erenburg
Obsada:Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Małgorzata Wiercioch, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski, Joanna Magda Ginda (gościnnie), Dominika Mrozowska (gościnnie), Dominik Jakubczak (gościnnie), Paweł Sowa (gościnnie),Scenografia:Tatiana Kwiatkowska
Foto: Izabela Rogowska

Muzyka:Jerzy Derfel,
Przygotowanie wokalne: Jarosław Barów
,
Sekwencje filmowe: Franciszek Barciś

Teksty piosenek: Maciej Wojtyszko

Renata Kuczyńska: sopran
Kostiumy:Tatiana Kwiatkowska,
Inspicjent: Dorota Czerkawska
Choreografia:Tomasz Tworkowski
Przekład:Maria Popowska
zobacz zapowiedź na:

Burzliwe życie Lejzorka

Tytułowy bohater jest ubogim krawcem żydowskim, mieszkańcem Związku Radzieckiego lat 20. Wędruje po całym świecie, szukając w nim miejsca do godnego życia, ale na każdym kroku popada w konflikt z bezduszną i biurokratyczną rzeczywistością. Miejsca, gdzie można żyć spokojnie, uczciwie, kochać i być kochanym, nigdzie nie ma. Wędrówki bohatera nabierają symbolicznego znaczenia. Lejzorek staje się personifikacją Żyda Wiecznego Tułacza, człowieka wrażliwego i doświadczającego na własnej skórze zawiści, wyniosłości, oszustwa i zwyczajnej głupoty.
"Burzliwe życie Lejzorka" w reżyserii Artura Barcisia jest musicalową wersją satyry na tamtą rzeczywistość. Satyry o gorzkim uśmiechu i filozoficznej zadumie nad otaczającym światem. Ludowa mądrość bohatera odkrywa uniwersalne i wciąż aktualne głębokie prawdy o egzystencji człowieka.