Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Spektakl
Reżyseria:Weronika Szczawińska
Tekst i Dramaturgia: Agnieszka Jakimiak

Asystent reżysera: Artur Paczesny
Premiera:2011-10-08
Autor:Kazimierz Brandys
Obsada:Aleksandra Padzikowska, Natasza Aleksandrowitch(gościnnie), Artur Paczesny, Jacek Zdrojewski, Piotr Wawer jr (gościnnie)Scenografia:Izabela Wądołowska
Muzyka:
Kostiumy:Izabela Wądołowska
Inspicjent: Hanna Student
Choreografia:
Przekład:
zobacz zapowiedź na:

Jak być kochaną

Nigdy nie należy niczego opowiadać. Każda historia jest wulgarna, zaczyna żyć własnym życiem, mnoży warianty i wersje.

Jak być kochaną, spektakl inspirowany opowiadaniem Kazimierza Brandysa oraz filmem Wojciecha J. Hasa, prezentuje zmagania z opowieścią, która wymknęła się spod kontroli i z pamięcią, od której trudno się uwolnić.

Bohaterka, aktorka znana z radiowej audycji jako „pani Felicja”, żyje zanurzona w przeszłości, rozpamiętując decydujące dla niej zdarzenie – niespełnioną wojenną miłość. Jej konfrontacja z innymi postaciami jest w istocie walką o własną tożsamość i miejsce w historii, odnalezione poza utartymi schematami mówienia, nazywania, wspominania.

Pamięć płata figle, przeszłość przybiera zmienne kształty i formy, wspomnienie tworzy niebezpieczne związki z miłosną projekcją. Ryzykowne pragnienie zamieszkania w cudzej opowieści łączy się z pragnieniem zamieszkania we wspólnym micie heroicznej przeszłości. A co jeśli już nigdy tak pięknie nie wypełnią się dni i nigdy nie przyjdzie już zginąć latem?Nie będą już nigdy tak boleć niezadane rany i nie będziemy maszerować przez niebiańskie polany?