Like Fake. Historia, której nie było
Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalin
reż. A. Buszko
Spektakl towarzyszący 10. KKM m-teatr 2019
15.09 godz. 17:00
16.09 godz. 10:00

Like Fake. Historia, której nie było Tomasza Ogonowskiego w reżyserii Arkadiusza Buszka w przewrotny sposób pokazuje ponadczasową wartość ludzkich uczuć, a szczególnie miłości i przyjaźni. W świecie, w którym rozgrywa się sztuka królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Natomiast autorzy stawiają przed bohaterami sztuki podstawowe pytanie: co  w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość. Odpowiedzi wcale nie są oczywiste. W sztuce poruszana jest także problematyka niepełnosprawności i uzależnień. Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 12.

Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa
Teatr Animacji w Poznaniu
reż. E.Wolska 

Spektakl towarzyszący 10. KKM m-teatr 2019
16.09 godz. 13:00
16.09 godz. 17:00

Co było, zanim pojawił się świat? Nic. Wielkie, syte i zadowolone Nic. I nic nie zakłócało jego spokoju. Dopóki nie wiedzieć skąd nie wygramoliła się Dzika Mrówka, chcąca założyć kolonię mrówiątek. A tuż za nią Adam, który z całych sił czuje, że musi szukać… Tylko czego? Kogo? Może Ewy, która też zjawia się nagle z ogromną potrzebą bycia odnalezioną. Ale czy gdy tych dwoje na siebie trafi, wszystko od razu będzie wspaniale…? Niekoniecznie, przecież Adam i Ewa są od siebie tak różni i tak mało o wszystkim wiedzą. Tymczasem w okół, powolutku i nieśmiało budzi się do życia świat… I miłość… I…
Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” to tekst, który postanowiliśmy opowiedzieć wyłącznie za pomocą słów, dźwięków, zapachów i drgań. Bo tak najlepiej opowiada się o tym, czego jeszcze właściwie nie ma, co dopiero się tworzy. Dzięki temu Nic jest prawdziwe, a odbiorcy bardziej wrażliwi na każdą pojawiającą się w tym młodziutkim świecie niespodziankę.
Wykorzystaliśmy do tego zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz zestawy słuchawkowe, które każdego odbiorcę magicznie przeniosą w samo centrum wydarzeń
.

Morze ciche
Teatr Nowy im. G. Morcinka w Zabrzu
Spektakl towarzyszący 10. KKM m-teatr 2019

reż. Łukasz Zaleski
17.09 godz. 9:30
17.09 godz. 11:30
Spektakl dla dzieci słyszących i niesłyszących grany w języku migowym.
Głównym bohaterem spektaklu jest nastoletni Emilio. Tematem, jego dorastanie ? wśród rówieśników, rodzeństwa, rodziców w krajobrazie śródziemnomorskiej, słonecznej Katalonii. Emilio jednak nie jest zwykłym chłopcem ? nie zna bowiem, tak oczywistego dla większości ludzi, świata dźwięków, nie słyszy od urodzenia. Nie zna swojego głosu, a nawet się go boi. Potrzebuje ?tłumacza? ? kogoś, kto przełoży mu język dźwięków na jego własny. Znajduje się przyjaciel rodziny ? Javier. Tylko jak przełożyć na ten ?cichy? język szum fal, pisk mew, płacz dziecka czy pijackie wrzaski ojca?

Szanowni Państwo

Sztuka odgrywa rolę nie do przecenienia w rozwoju społecznym i psychicznym zarówno małego, jak i dorastającego dziecka. Dzisiejszy teatr dedykowany dzieciom i młodzieży to wyspecjalizowana forma sztuki, która rozwija w najmłodszych widzach: umiejętności literackie, uczy krytycznego myślenia, rozwija kompetencje społeczne i kreatywność, pomaga oswoić problemy, buduje umiejętność skupienia uwagi, a zarazem jest doskonałą zabawą i rozrywką.

Biuro Organizacji Widowni Bałtyckiego Teatru Dramatycznego przygotowało dla Państwa ofertę, która jest nastawiona na maksymalne ułatwienie zaplanowania i zorganizowania wspólnego wyjścia z podopiecznymi na spektakl BTD.

1). W tej zakładce znajdziecie Państwo informacje o planowanych (z trzymiesięcznym wyprzedzeniem) spektaklach dla dzieci i młodzieży, których nie znajdziecie Państwo w bieżącym repertuarze. Pozwoli to Państwu na zaplanowanie ze sporym wyprzedzeniem wizyty w teatrze, a tym samym uniknięcie stresu związanego z pospieszną organizacją tego typu wydarzenia.

2). Oferujemy Państwu także możliwość dostosowania do Państwa potrzeb daty i godziny zagrania wybranego
z bieżącego repertuaru spektaklu. Minimalną ilość widzów potrzebnych do zorganizowania takiego spektaklu na życzenie możecie Państwo uzgodnić indywidualnie z Biurem Obsługi Widza.

3). Proponujemy Państwu również unikalną możliwość spotkania się Państwa podopiecznych z aktorami grającymi w obejrzanym spektaklu lub/i możliwość zwiedzania teatru (wszystko w cenie biletów).
Zaznaczamy jednak ze względów technicznych – zarówno spotkanie z aktorami, jak i zwiedzanie teatru mogą odbyć się tylko po ostatnim w danym dniu spektaklu. Na przykład: jeżeli w danym dniu spektakle są grane o godz. 9.00 i o 11.30, to wspomniane wyżej wydarzenia towarzyszące mogą mieć miejsce tylko po zakończeniu spektaklu rozpoczynającego się o godz. 11.30.

4). I na koniec? Niespodzianka! Placówkom oświatowym systematycznie korzystającym z naszej oferty i uczestniczącym w naszych spektaklach Bałtycki Teatr Dramatyczny oferuje bezpłatne wypożyczenie strojów teatralnych na różne okazje.

Cena biletu grupowego 16 zł lub 18 zł (w zależności od spektaklu).
Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmiany ceny.

Jesteśmy otwarci na wszystkie Państwa propozycje. Dołożymy wszelkich starańżeby dostosować się do każdej z nich. Wystarczy zadzwonić  do Biura Organizacji Widowni i przedyskutować własny pomysł z nami.

Biuro Organzacji Widowni
tel. 94 342 22 67 / 502 341 700 / 515 530 253
e-mail bilety@btd.koszalin.pl

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast