Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Oferta dla szkół i przedszkoli

Ania z Zielonego Wzgórza
15.01.2019r. godz. 9:00, 12:00
16.01.2019r. godz. 9:00, 12:00
17.01.2019r. godz. 9:00, 12:00

Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim będzie kolejną realizacją w oparciu o  adaptację  książki Lucy Maud Montgomery  autorstwa Henryki Królikowskiej ?Wojtyszko i  Macieja Wojtyszki z urokliwą muzyką Zbigniewa Karneckiego. Materiał ten zaowocował według moich obliczeń kilkunastoma premierami w polskich teatrach. Można by spytać, skąd w Polsce przełomu wieków XX i XXI  taka popularność materiału sięgającego do czasów, kiedy kobiety nosiły obowiązkowo kapelusze i modne wówczas  bufiaste rękawy? Otóż  Autorka cyklu powieściowego o Ani  Shirley, paradoksalnie nie stworzyła  niczego szczególnie oryginalnego. Legendy, baśnie,  opowieści  o sierotach szukających swojego miejsca w grupie, plemieniu, społeczności? itd.  są tak stare jak ludzkość. Ich ponadczasowość bierze się stąd, że kto z nas  od czasu do czasu nie czuje się jak porzucona sierota?

Kraina śpiochów
08.01 godz. 9:00
09.01 godz. 10:00
01.02 godz. 9:00, 11:00
FERIE W TEATRZE

Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani wzorem jego wysokości sypiają długo i smacznie. Wiadomo bowiem, że sen to zdrowie i uroda. Kiedy okazuje się, że nie wszyscy mogą bez obaw wypoczywać, władca wyrusza na ekspedycję, której celem jest ratowanie spokojnego snu. Jego przygody i spotkania podczas wyprawy są zabawne i pouczająca, ale przede wszystkim niezwykłe. ?Kraina? śpiochów to bajka dla wszystkich. Wzbudza emocje, elektryzuje wpadającymi w ucho piosenkami, zaskakuje galerią oryginalnych postaci i kostiumów oraz przebogatą scenografią.

Dzieła wszystkie Szekspiera... w nieco skróconej wersji
22.01 godz. 9:00
23.01 godz. 9:00

Przyrządzona na bazie twórczości geniusza ze Stratfordu, podana w lekkiej, żartobliwej formie potrawa, doprawiona mieszanką wielorakich teatralnych konwencji, ze szczyptą czarnego humoru. Jednym słowem Wiele hałasu o poskromienie dwóch panów z Werony przez Wesołe kumoszki z Windsoru z pomocą miarki za miarkę, co prowadzi do komedii omyłek i straconych zachodów miłości. Każdy widz, bez wątpienia, znajdzie tu coś dla siebie.

O Ignasiu, który nie lubił szkoły
Teatr Akademii Wyobraźni

24.01 godz. 9:00
12.03 godz. 9:00
13.03 godz. 9:00
14.03 godz. 9:00

Zapraszamy na bajkę wymyśloną przez dzieci uczestniczące w warsztatach "Akademii Wyobraźni". Pełna emocjonujących przygód opowieść o chłopcu, który uciekł ze szkoły do świata swojej wyobraźni. Wędrówka okazuje się dobrą lekcją, która prowadzi naszego bohatera do szkolnej biblioteki

Królewski list
Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

30.01 godz. 9:00, 11:00
31.01 godz. 9:00, 11:00
FERIE W TEATRZE

Trolek wychował się w małej, zapomnianej przez świat wiosce. Jednak choć chłopak jest bardzo ubogi, uśmiech nie znika z jego twarzy, a szczęścia mógłby mu pozazdrościć każdy bogacz. Często ludzie o nim mówią: "Ten, to jest w czepku urodzony".
Szczęściu trzeba jednak wychodzić naprzeciw, dlatego Trolek nie bał się sięgać po własne marzenia. A skoro był pewien, że kiedyś poślubi królewską córkę, wyruszył w daleką i niebezpieczną drogę do zamku. Nie znalazłby przecież księżniczki w swojej rodzinnej wsi!
Niestety nawet do bajek zakradają się bardzo źli ludzie, a nawet groźne postaci z zaświatów. Co więcej, w bajkach ? również w tej ? kryje się całkiem sporo mądrych prawd. Również ta, że nie ma co osądzać ludzi po pozorach, bo nawet w tych zdawałoby się do cna złych, iskierka dobroci wywoła cały szereg wspaniałych konsekwencji.
Wróćmy jednak do naszego bohatera. Oczywiście nie możemy zdradzić wszystkich niezwykłych przygód, które wydarzą się podczas jego podróży. Tym bardziej nie możemy wyjawić, co czeka Trolka u kresu jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że szczęście sprzyja odważnym. Kiedy więc los stawia na drodze fałszywych przyjaciół, kiedy trzeba ruszyć do samego piekła, wówczas, walcząc o własne marzenia, łatwo nie dostrzec, że mijani ludzie potrzebują naszej pomocy. Dlatego trzeba wykazać się sprytem, mądrością, wrażliwością i męstwem. Kto dowiedzie w sobie tych cech, zaiste zasługuje na rękę pięknej księżniczki i koronę królestwa. Najpierw jednak trzeba przejść długą, bardzo długą drogę, podczas której niemal na każdym kroku trzeba dokonać dobrych wyborów. Bo choć szczęście sprzyja, nic w życiu samo się nie wydarzy.


Serwis używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję