MAGDALENA PIEKARSKA – dziennikarka, reporterka, recenzentka teatralna. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, po studiach pracowała dla wrocławskich mediów lokalnych – Słowa Polskiego, Gazety Wrocławskiej i Gazety Wyborczej Wrocław. Pisała teksty o życiu kulturalnym miasta i prowadziła działy kultury w w.w. dziennikach. Współprowadziła też, wraz z Grzegorzem Chojnowskim, cotygodniową audycję teatralną w Radiu Wrocław Kultura. Obecnie freelancerka – reportaże i wywiady publikuje w Wysokich Obcasach Extra, recenzje teatralne, rozmowy z twórcami spektakli i inne teksty poświęcone życiu polskiej sceny m.in. na łamach Didaskaliów, kwartalnika nietak!t i portalu teatralny.pl. O tym, jak zajmująco pisać o kulturze, opowiada studentom podczas zajęć w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

ANDRZEJ MIELCAREK (rocznik 1966) – absolwent polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, redaktor, wydawca. Karierę w zawodzie dziennikarskim rozpoczynał w „Gazecie Wyborczej” (sekretarz lokalnego wydania). Jako redaktor naczelny kierował dziennikami regionalnymi („Głos Pomorza” – Koszalin/Słupsk, „Dziennik Wschodni” – Lublin, Gazeta Pomorska” Bydgoszcz/Toruń), rekrutował i szkolił dziennikarzy, projektował nowe czasopisma. Świadczy usługi doradcze w obszarze public relations i komunikacji społecznej, szkoli menedżerów w zakresie kierowania zespołami. Od dziewięciu lat jest wydawcą miesięcznika „Prestiż Magazyn Koszaliński”. Pełni funkcję prezesa oddziału koszalińskiego Północnej Izby Gospodarczej.

 

ZDZISŁAW DEREBECKI – aktor, reżyser, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. J. Słowackiego w Koszalinie. Jest absolwentem PWST im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w latach 1982-1991 oraz od 2004 r. do dziś. Dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego od 2007 r.

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast