ALINA
MOŚ

Reżyserka i dramatopisarka, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim i Studium Stosunków Międzykulturowych na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracowała z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem im. Osterwy w Gorzowie Wlkp., Teatrem Miejskim w Gdyni, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Teatrem Telewizji i Teatrem Polskiego Radia, a we współpracy z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów wyprodukowała monodramy wg sztuk swojego autorstwa – “Karin Stanek” i “Rajcula warzy”. Jest stypendystką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego i Prezydenta m. Koszalin. Jej spektakle pokazywano i nagradzano na licznych festiwalach: m.in. na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach, OFTJA we Wrocławiu, Festiwalu Nówka Sztuka w Warszawie, Konfrontacjach Młodych m-Teatr w Koszalinie, Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramów Współczesnych w Warszawie, Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu oraz na Wałbrzyskich Fanaberiach Teatralnych. Jest laureatką m.in. nagrody Talantona przyznawanego przez Teatr Polskiego Radia za debiut dramatopisarski oraz nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców.

ARTUR
LISKOWACKI

Artur Daniel Liskowacki (1956) – pisarz – prozaik, poeta, eseista, dramaturg, autor słuchowisk radiowych (nagradzanych na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie); publicysta, dziennikarz – m.in. „Kuriera Szczecińskiego”, w którym pełnił funkcję redaktora naczelnego (2008-2010); od ponad trzydziestu lat recenzent teatralny na łamach tej gazety, ale też wieloletni współpracownik miesięcznika „Teatr”.
Opublikował około czterdziestu książek – w tym powieści (m.in. “Eine kleine” – finał Nagrody Literackiej NIKE w roku 2001, “Mariasz” – nominacja do Europejskiej Nagrody Literackiej w roku 2009), zbiory opowiadań (m.in. “Capcarap” – mominacja do NIKE 2009, „Hotel Polski” – Nagroda Literacka Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego “Jantar” dla najlepszej książki na Pomorzu Zachodnim 2020 r.), tomy wierszy, esejów i baśni dla dzieci. Jego sztuki i adaptacje prozy wystawiano na deskach szczecińskich teatrów: Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego, Teatru Lalek „Pleciuga”.
Był długoletnim jurorem Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Małych Form w Szczecinie, a także jurorem Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz Konkursu na Realizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. W roku 1995 reaktywował – w nowej formule – “Bursztynowy Pierścień” – Plebiscyt Teatralny “Kuriera Szczecińskiego” dla najlepszego przedstawiania i aktora sezonu w Szczecinie, a później – do dziś – w województwie zachodniopomorskim, będąc równocześnie wieloletnim przewodniczącym jego jury.
W roku 2013 został wyróżniony Nagrodą Fundacji Turzańskich (Kanada) „za szczególne osiągnięcie dla kultury polskiej”.

MAREK
KOŁOWSKI

Jestem entuzjastą teatru jednego aktora. W roku 2013 powołałem do życia Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy”, który z powodzeniem wrósł w mapę teatralną Polski. Współpracuję w tej wąskiej, trudnej sztuce aktorskiej, z kilkoma festiwalami: Toruńskimi Spotkaniami Teatrów Jednego Aktora, z międzynarodowym festiwalem monodramu ARMMONO w Erewaniu, z międzynarodowym festiwalem TESPIS w Kolonii, a ostatnio dostałem propozycję realizacji projektu międzynarodowego festiwalu monodramów przy Teatrze PIGMALION w Wiedniu. Jestem też autorem i moderatorem pierwszego w Polsce internetowego portalu informacyjnego, dedykowanego twórcom monodramów pod nazwą „Monodram w Polsce e-Informacje”. Prowadzę też profil na FB pod tą samą nazwą, a także „Monodramus World” o szerszym międzynarodowym zasięgu. Na co dzień jestem związany z Teatrem Propozycji DIALOG im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie. Można też mnie spotkać w kawiarni Koszalińskiej Filharmonii, bo jestem także fanem lodów pistacjowych, a te, są tam najlepsze w mieście.