Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Aktualności

9. KKM m-teatr 2018: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. J. Słowackiego w Koszalinie

AKTORZY KOSZALIŃSCY, CZYLI KOMEDIA PROWINCJONALNA - 20.09., GODZ. 19:00

SPEKTAKL TOWARZYSZĄCY

Przedstawienie inspirowane filmem Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni” z 1978 roku.
Film nagrodzony został w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI i do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie próbują adaptować scenariusza ani szukać na siłę współczesnych analogii. Historia aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera próbują wystawić „Wyzwolenie” Wyspiańskiego jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.

Skąd się tu wzięli? Co ich tu przygnało? Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie? Chcą stąd uciec, czy jeszcze na coś czekają?

To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.

Reżyseria: Piotr Ratajczak
Tekst: Piotr Rowicki, Piotr Ratajczak
Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
Aranżacja piosenki i przygotowanie wokalne: Rafał Kowalewski
Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Plastyka ruchu: Arkadiusz Buszko
Foto: Izabela Rogowska

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Dominika Mrozowska, Beata Niedziela, Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Wojciech Kowalski, Marcin Borchardt, Bartosz Budny, Wojciech Rogowski, Artur Paczesny, Jacek Zdrojewski
Inspicjent: Hanna Student