Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Aktualności

Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna 22,23,24.06 godz. 19:00

Drodzy Widzowie

Informujemy, że ze względu na zmianę wizji artystycznej spektakl pt. "Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna" został przeniesiony z Dużej Sceny na Scenę na zapleczu.
Za utrudnienia przepraszamy.

Pokaz premierowy: 16 czerwca 2018 r. godz. 19:00
Spektakle: 17, 22, 23, 24 czerwca godz. 19:00

To przedstawienie inspirowane filmem Agnieszki Holland Aktorzy prowincjonalni z 1978 roku. Film nagrodzony został w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI i do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie próbują adaptować scenariusza ani szukać na siłę współczesnych analogii. Historia aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera, próbują wystawić Wyzwolenie Wyspiańskiego, jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.
Skąd się tu wzięli? Co ich tu przygnało? Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie? Chcą stąd uciec czy jeszcze na coś czekają?
To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Tekst: Piotr Rowicki, Piotr Ratajczak
Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
Plastyka ruchu: Arkadiusz Buszko

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Dominika Mrozowska, Beata Niedziela, Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Bartosz Budny, Marcin Borchardt, Wojciech Kowalski, Artur Paczesny, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski.