Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Aktualności

9. KKM m-teatr 2018: Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu

ZAKONNICE ODCHODZĄ PO CICHU - 22.09., GODZ. 19:00

 SPEKTAKL KONKURSOWY

Historie bohaterek reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu” Marty Abramowicz stanowią punkt wyjścia spektaklu. Stają się pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej, a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.

Podczas spektaklu widzowie będą świadkami budowania więzi emocjonalnej pomiędzy początkowo obcymi sobie kobietami: aktorką i interpretowaną przez nią bohaterką. Spektakl stawia pytania o istotę tożsamości, metafizykę i szeroko pojęty humanizm. Teatr to idealne miejsce na analizę tematu łączącego rzeczywistość z fikcją, świętość ze świeckością, kreację z reportażem.

Spektakl zrealizowany w ramach I edycji Konkursu „Modelatornia”. Temat i forma zostały oparte przede wszystkim na poszukiwaniach aktorskich i zachwyciły jurorów Konkursu, którzy jednomyślnie postanowili wyróżnić projekt Darii Kopiec i Martyny Lechman.

Reżyseria: Daria Kopiec
Scenariusz: Martyna Lechman
Muzyka na żywo: Natalia Czekała
Choreografia: Aneta Jankowska
Kostiumy: Patrycja Fitzet
Foto: Krzysztof Ścisłowicz

Obsada: Cecylia Caban, Natalia Czekała (gościnnie), Karolina Kuklińska, Joanna Sokołowska (gościnnie), Małgorzata Mikołajczak (gościnnie).

Po spektaklu, w ramach cyklu m-gadugadu-teatr, zapraszamy na rozmowy niekontrolowane z twórczyniami i zespołem aktorskim w foyer teatru.