Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Aktualności

9. KKM m-teatr 2018: Fundacja Teatr Alatyr w Warszawie

ROKCY BABLOA - 22.09., GODZ. 21:00

SPEKTAKL KONKURSOWY

Autorski spektakl Teatru „Alatyr” inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone, obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora dorabiającego jako bileter w kinie. Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał dziesięć nominacji i trzy statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu – amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: „Miał szansę jak jeden do miliona”. 

Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi - opowiadając własną, uniwersalną historię. 
Historię nas, którzy robimy ten spektakl.
Historię naszych zwycięstw i porażek. 

Spektakl realizowany w ramach rezydencji w „Teatrze Rozrywki” w Chorzowie.
Spektakl otrzymał dofinansowanie ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Kasprzak
Przestrzeń: Adam Karol Drozdowski
Muzyka: Paweł Jeleniewski
Produkcja: Paweł Klica
Foto: Artur Wacławek

Obsada: Bartosz Budny (jako BARTOSZ BUDNY), Michał Karczewski (jako MICHAŁ KARCZEWSKI) i Rafał Pietrzak (jako RAFAŁ PIETRZAK)

https://www.youtube.com/watch?v=lR7aMNVHK8U

Po spektaklu, w ramach cyklu m-gadugadu-teatr, zapraszamy na rozmowy niekontrolowane z twórcami i zespołem aktorskim w foyer teatru.