Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Aktualności

Certyfikat SSL

Szanowni Państwo

W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych Widzów dokonujących zakupu biletów on-line za pośrednictwem witryny internetowej www.btd.koszalin.pl, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego przeprowadził instalacje certyfikatów SSL.

Certyfikat SSL to rodzaj zabezpieczenia łączności z Internetem. Dzięki niemu przepływ informacji między użytkownikiem a serwerem odbywa się w sposób tajny – nikt poza uprawnionymi do tego osobami nie ma do nich dostępu. Przesyłanie danych jest bezpieczne i profesjonalnie chronione. Istotą działania certyfikatów SSL jest stosowanie szyfrowanego połączenia w komunikacji między komputerami. Ponadto certyfikat SSL zapewnia również realizację wymagań Ustawy o ochronie danych osobowych polegających na zabezpieczeniu zbieranych informacji przed nieuprawnionym dostępem.

Z punktu widzenia użytkownika, certyfikat SSL jest widoczny przede wszystkim w postaci odpowiedniego oznaczenia protokołu na pasku adresu. W przypadku stron działających bez certyfikatu jest widoczne http:// natomiast przed adresem strony zabezpieczonej certyfikatem pojawi się https://. Zazwyczaj obok adresu znajduje się również ikona kłódki.

Podstawową funkcją certyfikatów SSL jest ochrona internautów przed: kasowaniem danych; kradzieżą haseł, numerów kart, kont i posługiwaniem się nimi; fałszowaniem danych; przestępstwami dokonywanymi na użytkownikach indywidualnych oraz całych systemach firm, organizacji i instytucji; kradzieżami danych niezbędnych do logowania do intranetów i ekstranetów oraz nowymi technikami phishingu.