Partnerzy i Sponsorzy:

Organizatorem teatru jest
Miasto Koszalin.

Aktualności

Czekamy na sygnał na 53.PTMF KONTRAPUNKT

Czekamy na sygnał na 53. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT - Czekamy na sygnał 2018r. w Szczecinie.

Spektakl odbędzie się w Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie pl. Teatralny 1, 31 maja o godz. 19:30.

Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT - Przegląd Teatrów Małych Form to jeden z najstarszych i największych polskich festiwali teatralnych. Niezmiennie, od ponad pół wieku, jego sednem jest nurt konkursowy, czyli prezentacja tego, co na teatralnych scenach ważne i wartościowe. To swoisty barometr kondycji współczesnego teatru, a do tego emocjonująca rywalizacja. Grand Prix Przeglądu przyznaje w głosowaniu publiczność, spektakle nurtu konkursowego ocenia także profesjonalne jury.

CZEKAMY NA SYGNAŁ WYDARZENIEM KULTURALNYM ROKU 2017r.

Współprodukcja z Stowarzyszeniem Aktorzy po godzinach

„Czekamy na sygnał” Tomasza Ogonowskiego, z nowymi aranżacjami klasycznych utworów polskiej muzyki rockowej w opracowaniu Tymona Tymańskiego, to opowieść o trudnym doświadczeniu pokoleniowym dzisiejszych pięćdziesięciolatków. Ludzi, którzy pamiętają kryzysy, zaciskanie pasa, dobrobyt na kredyt, żywność na kartki, strajki, pacyfikacje, powstanie Solidarności, stan wojenny, transformację, a teraz żyją w Polsce, która należy do NATO i Unii Europejskiej.

Temu pokoleniu od początku towarzyszyła muzyka rockowa, która w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, wykorzystując znakomite teksty, odzwierciedlała wszystko, co działo się na ulicach, korytarzach, klatkach schodowych, w zakładach, domach i gabinetach. Te dźwięki zastępowały krzyk, formułowały słowa, dawały nadzieję.

Reżyseria : Zanetta Gruszczyńska-Ogonowska,
Wojciech Rogowski
Producent: Marcin Borchardt
Aranżacje muzyczne: Tymon Tymański
Tekst i dramaturgia : Tomasz Ogonowski
Kostiumy i Scenografia : Beata Jasionek
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Wizualizacja: Łukasz Marek Wasilewski
Opracowanie Graficzne: Monika Zawierowska
Foto: Izabela Rogowska Fotografia

Obsada: Zanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Zeta Dominika Mrozowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Artur Czerwińskii, Wojciech Kowalski, Piotr Krótkii, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewskii