Paweł Pabisiak

Role w BTD:

Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna
Reż. Piotr Ratajczak
Rola: Krzysztof
Premiera: 16 czerwca 2018r.

Aktor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – filii we Wrocławiu. Zaebiutował w 1994 roku, jeszcze w trakcie studiów, w spektaklu Heinricha von Kleista „Kasia z Heilbronnu albo próba ognia” w reż. Jerzego Jarockiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. W latach 1996-1997 związany był z Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie.
W latach 1998-2003 należał do zespołu Teatru Nowego w Łodzi, gdzie pracował między innymi z Remigiuszem Brzykiem „Kaleka z Inishmaan”, Mikołajem Grabowskim „Król Lear”, Kazimierzem Dejmkiem „Sen pluskwy”, „Hamlet”. Grał także gościnnie między innymi na deskach teatrów Warszawy, Lubina, Krakowa, Białegostoku czy Opola. Na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem Teatralnym Badów.
W 2004 roku został kilkukrotnie nagrodzony za monodram „Jednocześnie” Jewgienija Griszkowca w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej – otrzymał Grand Prix na XXXVIII Wrocławskich Spotkaniach Teatralnych Jednego Aktora, Grand Prix na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Zderzenie” oraz wyróżnienie na II Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu Współczesnego.

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast