Przedstawię ci tatę
spektakl gościnny
Lubuski Teatr w Zielonej Górze

Wyobraź sobie, że Twoja jedyna, ukochana córka przedstawia Ci narzeczonego, o którym wiesz coś, czego ona nie wie (i z czego na pewno nie byłaby zadowolona)? Nie możesz jednak ujawnić tej wiedzy, bo wówczas i Twój sekret ujrzałby światło dzienne…

Co by się wtedy stało?

Warto się nad tym zastanowić, bo nieprawdopodobne zbiegi okoliczności zdarzają się w życiu częściej, niż nam się wydaje. W ich wyniku zwyczajne zdarzenia nabierają niezwyczajnego przebiegu.

Spektakl „Przedstawię ci tatę” to inteligentna, dynamiczna komedia omyłek – doskonała, by spędzić miły wieczór w teatrze. W zabawny sposób pokazuje tematykę związaną z relacjami międzyludzkimi. Stawia pytanie o naturę kłamstwa, o to czy próbując oszukać innych, nie oszukujemy tak naprawdę samych siebie? W przedstawieniu poznajemy bohaterów, którzy mogliby być naszymi sąsiadami, a ich perypetie w równej mierze bawią co skłaniają do refleksji. Życie przeniesione na teatralną scenę zyskuje nie tylko głębi, ale też humoru. Przerysowanie i dystans są doskonałym narzędziem do zastanowienia się nad tematem ważnym, choć trudnym.

Czas trwania spektaklu: 80 min bez przerwy

Twórcy:

Autor: Giuseppe Della Misericordia
Tłumaczenie: Maria Trzoch
Reżyseria: Robert Czechowski
Scenografia i kostiumy: Adam Łucki
Opracowanie muzyczne: Damian-neogenn-Lindner
Ruch sceniczny: Paweł Matyasik
Inspicjentka: Beata Sobicka-Kupczyk

Spektakl zrealizowany we współpracy z Teatrem Miejskim w Lesznie.

Obsada:

Ewa Dobrucka
Katarzyna Hołyńska
Marta Frąckowiak
Paweł Wydrzyński
Robert Kuraś