Reżyseria: Paweł Szkotak

Premiera: 2021-12-31

Autor: Tomasz Ogonowski (na podstawie scenariusza Emanuela Schlechtera)

Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska-Grobelna, Beata Niedziela, Katarzyna Ulicka-Pyda, Małgorzata Wiercioch, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej

Opracowanie muzyczne: Łukasz Matuszyk

Zespół muzyczny biorący udział w nagraniu muzyki do spektaklu:
Marta Sochal-Matuszyk – skrzypce
Patrycjusz Gruszecki- trabka
Robert Kamalski – saksofony, klarnety
Maciej Błach- puzon
Piotr Sypień – kontrabas

Choreografia: Iwona Runowska

Czas trwania spektaklu: 2h 15min (z przerwą)

Seksapil
Piękna, komediowa opowieść słowno – muzyczna o czasach minionych, do których wciąż czujemy sentyment. Spektakl zrealizowany z ogromnym rozmachem: na scenie zobaczycie Państwo cały zespół aktorski Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. W warstwie dramatycznej to klasyczna komedia pomyłek, ale także opowieść o miłości, która przychodzi bez względu na wiek i status społeczny. W warstwie muzycznej to z kolei prawdziwa uczta dla miłośników przedwojennych szlagierów, z klasycznymi już: „Seksapil, to nasza broń kobieca” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą” na czele.
„Seksapil!” będzie miał premierę w Sylwestra i jest propozycją BTD na czas karnawału i nie tylko. Gwarantujemy dobrą zabawę oraz chwile wzruszeń z nutką nostalgii.
Zapraszamy!