Katarzyna Dąbrowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, także piosenkarka. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.

Aktorka jest laureatką wielu konkursów i festiwali min. otrzymała III nagrodę Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2007 roku. Jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, w 2008 r. dołączyła do stałej obsady serialu Na dobre i na złe, w którym grała chirurga Wiktorię Mauelę Consalidę.

W 2019 brała udział w programie Twoja twarz brzmi znajomo.

Wspomaga organizacje charytatywne, biorąc udział w wielu koncertach i wydarzeniach organizowanych min. przez Fundację „Mam marzenie”, Fundację im. Darii Trafankowskiej. Od 2010 gra koncerty w różnych polskich miastach, na których interpretuje znane teksty polskich autorów, wraz z innymi wokalistami, m.in. Marcinem Januszkiewiczem. Przy wielu koncertach towarzyszy jej również Warsaw Tango Group. W 2017 wydała z zespołem album pt. Warszawskie Tango Elektryczne, na którym znalazły się utwory w językach polskim i hiszpańskim.

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast