28 marca 2020 r. godz. 16:00 – PREMIERA
29 marca 2020 r. godz. 12:00 – SPEKTAKL FAMILIJNY

cena 25zł

 

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczne z japońską techniką origami i kaligrafią. Dla najmłodszych mamy kolorowanki!

Mali uczestnicy nauczą się samodzielnie tworzyć zabawki i ozdoby z papieru oraz nauczą się pisać dwa symbole z alfabetu japońskiego, nawiązujące tematyką do przedstawienia teatralnego.
Rozwiną swoją logikę i koncentrację. Staną się bardziej cierpliwe, pomysłowe i kreatywne. Ponadto wyćwiczą swoje zdolności motoryczne i spędzą czas na wesołej zabawie ze swoimi rówieśnikami.

„Kazuko” to opowieść o małej rybce, która bardzo chciała stać się człowiekiem. To historia przyjaźni ponad podziałami, ponad ograniczeniami, także gatunkowymi. I o tym, że spełnianie marzeń, to też podejmowanie decyzji. I ponoszenie konsekwencji z tym związanych. Przede wszystkim jednak, to opowieść o dorastaniu.
Baśń opiera się na licznych podaniach i legendach o morskich istotach, które zafascynowane światem ludzi, stawały się jego częścią. W kulturze dalekiego wschodu ludzie boją się mocy oceanu i wierzą, że natura i egzystencja człowieka są ze sobą silne sprzężone.
W całej historii mocno zakorzeniona jest tradycja japońska i klimat wschodni. Bóstwa i duchy powszechnie znane w Japonii, Kraju Kwitnącej Wiśni są obecne w opowieści. W swoim mistycznym majestacie przyglądają się poczynaniom bohaterów, czasami dając znać o swojej obecności, czy nawet bezpośrednio wpływają na ich losy.
Baśń jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Prosty, dziecięcy, ale nie dziecinny język pozwala na zrozumienie i utożsamienie się z bohaterami opowieści. Kultura Dalekiego Wschodu i związane z nią następstwa dzięki ingerencji wszędobylskiego Narratora są dla dziecka zrozumiałe i przyswajalne.

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast