Reżyseria: Cezary Iber

Premiera: 2015-05-02

Autor: Simon Doyle, Gavin Quinn

Obsada: 1. Beata Niedziela – Jokasta, 2. Katarzyna Pośpiech (gościnnie) – Antygona, 3. Dominika Mrozowska – Chór, 4. Olga Kunicka (gościnnie) – Chór, 5. Katarzyna Stenzel (gościnnie) – Chór, 6. Piotr Krótki – Terezjasz, 7. Artur Paczesny – Edyp, 8. Jacek Zdrojewski – Kreon

Inspicjent: Hanna Student

Scenografia: Agnieszka Stanasiuk

Foto: Izabela Rogowska

Muzyka:Maciej Zakrzewski,

Światła: Jędrzej Bączyk

Video: Michał Jankowski

Kostiumy: Agnieszka Stanasiuk

Choreografia:

Przekład:

Edyp Cię kocha

Czy jesteśmy kowalami swego losu, czy tylko pionkami w rozgrywkach bogów? Wolna wola kontra przeznaczenie. Kto może wiedzieć o tym lepiej niż Edyp? Całe życie uciekał od okrutnej przepowiedni, tylko po to by na koniec bezlitośnie się z nią skonfrontować.
Edyp i jego rodzina. W tym dramacie, przeniesieni we współczesne czasy. Jednak bez względu na okres i miejsce relacje pozostają takie same.
Rodzina skazana na zagładę dlatego, że tak chcą bogowie i kosmiczne klątwy, czy dlatego, że zepsucie drąży ich od wewnątrz? Zawikłane relacje, wiecznie niewyjaśnione i skrywane kłamstwa, frustracje i zależności. Igraszki bogów i igraszki ludzi. Kompleksy i depresje. W efekcie walka, grill z ociekającymi kiełbaskami i rodzinna terapia.
Historia pewnej antycznej, a jednocześnie współczesnej rodziny, upadku jej moralności. Rzecz o  seksualności,  przeznaczeniu i wolnej woli.
Trzy Mojry snują nić życia. Jedna nawija ją na prządkę, druga nawleka na igłę, a trzecia- przecina. Warto przyjrzeć sie temu dążącemu do katharsis widowisku.

czas trwania 1h 10 min bez przerwy

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast