Reżyseria: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Marcin Borchardt

Premiera: 2016-06-21

Autor: Kuba Mokrosiński

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Dominika Mrozowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Wojciech Kowalski, Wojciech Rogowski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Beata Jasionek

Foto: Izabela Rogowska

Kostiumy: Beata Jasionek

Choreografia: Kacper Wojcieszek

Czas trwania spektaklu: 1h 15min (bez przerwy)

Dachowanie. 
Scena Inicjatyw Aktorskich . Spektakl profilaktyczny

Dachowanie to opowieść skierowana do młodzieży w szeroko pojętym wieku szkolnym, z elementami tragedii, komedii i dramatu. Zawiera przestrogi i pęd do samowiedzy oraz mimesis.
Spektakl opowiada o tym, że młodzież sięga po używki : narkotyki, dopalacze, oraz ostrzega przed następstwami złych decyzji. Spektakl skłania uczniów do refleksji nad własną tożsamością i przynależnością do różnych grup rówieśniczych.
Przedstawienie jest inspirowane problemami i emocjami dotykającymi dzieci i młodzież. W spektaklu ukazuje się, jakie tragiczne skutki niesie ze sobą decyzja o przyjmowaniu wszelkich używek. Spektakl ma za zadanie skłonić młodego widza do przemyśleń i refleksji. Z pewnością, historia ta da niejednemu z nas do myślenia. Humorystyczny język powoduje nawiązanie dobrych relacji z uczniami zgromadzonymi na widowni.

Spektakl został nominowany do 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Organiowanego przez Intytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedziectwa Narodowego.

Menu
Wielkość czcionki
Kontrast